Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Co niweluje chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co trudności ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają obniżone libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które zawierają zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to na ogół alkoholizm, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo działania uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie cialis bez recepty libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań związanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większość mężczyzn doznaje stresu na skutek trudów zawodowych albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to skutkować dużym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma genetyczną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od zwierzchnika zacząć go bić lub uciekać, wskutek tego na ogół tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, że skumulowana energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich kamagra jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.